Vinobraní na Grébovce navštívily desetitisíce lidí

2. 10. 2013

Obrovskému zájmu Pražanů i návštěvníků hlavního města se těšilo letošní Vinobraní na Grébovce, které 27. a 28. září 2013 již posedmé pořádala MČ Praha 2. Vinobraní s řadou atrakcí, divadelních i hudebních vystoupení a soutěží pro děti přilákalo zhruba 25 tisíc lidí, vypilo se 20 tisíc litrů burčáku. Letošní vinobraní se tak stalo jednou z nejúspěšnějších akcí Prahy 2.

Výborná nálada, slunečné počasí a tisíce spokojených dětských i dospělých návštěvníků. Tak lze charakterizovat atmosféru letošního vinobraní, které začalo 27. září na náměstí Míru a vrcholilo o den později v Havlíčkových sadech (Grébovce). Tam zavítalo přibližně 25 tisíc lidí, z nichž mnozí přišli ještě před oficiálním zahájením akce, aby si v klidu prohlédli nabídku celkem 48 stánků s občerstvením a s ukázkami tradičních řemesel. „ Každým rokem máme možnost přesvědčit se, jak je naše vinobraní mezi Pražany populární, jeho sedmý ročník měl ovšem tak mimořádný úspěch, že snad začnu věřit na šťastnou sedmičku. Dokonce díky tomu už nyní uvažujeme o tom, že při příštím ročníku zvýšíme počet stánků, aby si Pražané mohli vybírat z ještě širší nabídky,“ uvedla Mgr. Jana Černochová, starostka MČ Praha 2.

Velkým lákadlem byl burčák, kterého se vypilo 20 tisíc litrů. Nechyběl ani burčák z místní vinice na Grébovce, kde se víno pěstuje už od 14. století a mezi jejímiž hrozny se lidé mohli procházet.

Velké pozornosti se těšil i Viniční altán, kde byl dostatek jídla i pití, avšak s malou kosmetickou vadou, že burčák došel v celé Grébovce již kolem šesté hodiny. Naštěstí vína bylo dost.

Neváhejte a zajděte strávit příjemné odpoledne či den do Grébovky a osvěžit se ve Viničním altánu s nádhernou energií vinice.

Zdroj MČ Praha 2,
Peba

Foto Vin 1-4 a Peba
Všechny fotografie se kliknutím myší na fotografii nechají zvětšit.
 

TOPlist