V Česku se nechá zneužít vše. Umělá zátopa nejen Prahy

4. 6. 2013

 

Je patrno, že začal předvolební boj na úkor nešťastných lidí postižených záplavami a umělou povodní.

Ano, umělou povodní!

Proč?

Pan Kalousek stále ostražitý hlídač peněz daňových poplatníků spěchá s prohlášením, že okamžitě uvolní tři sta milionů, a když bude potřeba, uvolní i miliardy. Sdělovací prostředky přirozeně zdůrazňují, že je z TOP 09.

Zastupující primátor plácá nesmysly a doufá, že bude zvolen primátorem. Proboha jen to ne.

Pan předseda vlády s panem ministrem obrany nám ukazuje českou krajinu pod vodou z helikoptéry, abychom viděli jak je ty prachy skutečně potřeba uvolnit. Opět veřejnými sdělovacími prostředky zdůrazněno, že je z ODS.

Pan prezident se ztrapňuje tím, že posílá „údernou“ jednotku šedesáti mužů ze svých zásob, která určitě vše vyřeší a tím přetrumfne všechny výše jmenované.

Kmotrové za všemi politickými stranami se již těší, jak se z těch uvolněných miliard strážcem pokladu a peněz z pomoci od EU napakují. Vždyť budou přece zmenšovat dopad pro ně regulované povodně ve prospěch nešťastných lidí.
Jachty u různých moří již čekají.

A jak to docílili?

Jednoduše. I žák z osmičky ví, že kdyby se vltavská kaskáda odpouštěla o 10 dní dříve, nic tak dramatického jako nyní by se na vltavské kaskádě nestalo, Labe v Ústí by způsobilo jen ohraničené škody a sousední Sasko by bylo také ušetřeno.
Jenomže pak by nebyly ty prachy a proto se vltavská kaskáda neodpouštěla a kmotři si mnou ruce.

Nestálo by to za trestní oznámení na neznámého pachatele, který dokázal, nebo dokázali přivodit umělou povodeň zákazem odpouštění přehrad?

Peba
 

TOPlist