U Kavalírů v Suhrovicích, návštěva nutná!

29. 5. 2014

 

Navštivte Pohostinství u Kavalírů v obci Suhrovice na Mladoboleslavsku. Český ráj je tu za humny i za hostinskými dveřmi. Venkovská hospoda zabírá většinu přízemí domku, ve kterém Jarmila a Miloš Kavalírovi bydlí a nabízejí pohostinství již přes dvacet let.

Kdo nepřijde najedený, může kručení v žaludku zahnat utopencem, tlačenkou nebo párkem. K pití Kavalírovi čepují Útěnické pivo. V létě nabídku rozšiřují kvůli lufťákům o dvanáctku z téhož zdroje. Kdo opovrhne místním mokem, vybere si mezi lahvovou Plzní či sudovým vínem z moravských Čejkovic.

Se skromným strávnickým menu výrazně kontrastuje nabídka pro potěchu mysli ve výzdobě interiéru. Hlavnímu lokálu s třiceti židlemi vévodí bytelný výčep, stěny jsou ověšeny strunnými hudebními nástroji a halapartnami. Na toalety se jde přes komůrku, kde se krčí terč na šipky mezi bohatou sbírkou řemeslnického náčiní na stěnách.

Druhá hostinská místnost je sice větší, ale více sezení než v lokále tu není. Její větší část zabírá dvojice kulečníkových stolů. Čas tu stráží staré pendlovky, polici zatěžuje kolekce předpotopních žehliček. Na jedné stěně je směsice zašlých obrazů s náboženskou tématikou, naproti ní rudý koutek s Gottwaldovým portrétem, plakátovým notovým zápisem Písně práce a neplatnými uličními cedulemi. Původní nápis na jedné z nich je výstižně přepsán z třídy Lidových na třídu Lihových milicí. A takových rozverností tu pozorné oko najde víc.

V množství přežitých relikvií lidského konání je při popíjení piva stále co pozorovat.

Pohostinství u Kavalírů v Suhrovicích mívá od počátku května do konce září otevřeno každý den od dvou hodin odpoledne do půlnoci. A když žízeň poručí, třeba i déle.

Hned v sousedství je propojena kaskáda vodních ploch, lahodící oku při pohledu na vodu a její okolí.
Zařazujeme i malou fotoreportáž jak to u kavalírů vypadá.

Foto Peba
Fotografie se kliknutím myší na fotografii nechají zvětšit.
 

TOPlist