Sponzorské dary lékařům

11. 2. 2013

Sponzorské dary lékařům, co to je za vydírání lidí, kteří potřebují pomoc, na kterou si celý život platí.
Nedá se to kvalifikovat jako trestný čin?

Představa toho, že průměrný důchod u nás je asi 8.000 korun, a plat lékaře nejméně, a to jsem hodně nízko, 50.000 korun mi to připadá jako neomalená drzost lékařů.

Proč pojišťovny takovým vyděračům nezruší smlouvy a nenechá je jenom těm slušným, nebo jsou všichni „slušní“?
Ne, jsou to hadovci, kasírují provize od kdejakého dodavatele léků, lékařských pomůcek a všech, kteří je přesvědčují, aby doporučovali nebo předepisovali jen ten jejich produkt?

Jaké by to bylo krásné, kdyby občas nějaký nenasytný výrobce medikamentů pozval chudého důchodce na místo lékaře někam na odpočinek k moři, nemuselo by to ani být v Tichém oceáně.

Je nechutné jak MUDr. Kubek lékaře brání a jak pláče, že nás ty chudinky lékaři dotují. Hanba.

Navrhuji zavedení průhledné evidence všech lékařských úkonů, aby si každý pojištěnec mohl průběžně kontrolovat, jestli si nějaký lékař nepřipisuje úkony.(Několik afér se již zveřejnilo.) Třeba bych se dozvěděl, že chodím do nějaké ordinace i několikrát týdně.

Je komické, když si jde občan jen pro běžné léky a on se mu musí hned změřit tlak, třeba několikrát denně. Kolik si takový lékař za tento tříminutový úkon vlastně účtuje? Dvě stovky? Nebo víc?

Co je to za praxi, když třeba Thomayerova nemocnice posílá pacienty na vyšetření k soukromým lékařům, do podivných objektů bývalých mateřských školek, kde mají vedlejšák ti lékaři z Thomayerky, anebo jsou přímo společníky v těchto divných uskupeních a posílají si tam našim prostřednictvím další prachy, protože v trvalém zaměstnání berou jen 70.000 Kč. V nemocnici kde voní i na chodbách káva a za zavřenými dveřmi je slyšet chichotavý hovor „přepracovaných“ zdravotníků.

Žijeme v divné době „chudých“ lékařů a „strašně“ přepracovaných zdravotníků.
Karel Novák
 

TOPlist