Program veletrhu 2013 VÍNO & DELIKATESY

20. 3. 2013

Slavnostní zahájení

Ve středu 24. 4. 2013 v 10.50 hod. ve foyer Průmyslového paláce slavnostně zahájí veletrh místopředseda senátu ČR pan Přemysl Sobotka, ministr zemědělství ČR pan Petr Bendl a zástupci potravinářů, pan Roman Boček náměstek ministra zemědělství pověřený řízením SZIF a prezident agrární komory pan Jan Veleba. Poté zahájí Den vín z Moravy hejtman jihomoravského kraje pan Michal Hašek.

První den
STŘEDA 24. 4. 2013 – Den vín z Moravy

První den veletrhu je již tradičně zaměřen na domácí moravská vína. Po slavnostním zahájení v 10.50 hod. budou návštěvníci směřováni k tuzemským vystavovatelům, zejména do stánků VOC .
V 15.30 proběhne slavnostní vyhlášení vítězů soutěže vín o Zlatý pohár veletrhu Víno&Delikatesy 2013 ve 13 kategoriích. Budou předávány následující prestižní ceny. Cena za nejúspěšnější víno – cena premiéra ČR , cena za nejlepší tuzemské víno – cena ministra zemědělství a cena za nejlepší zahraniční víno – cena primátora hl. m. Prahy.

Druhý den
ČTVRTEK 25. 4. 2013 – Den rakouských vín společnosti Stabrix

Druhý den je věnován společnosti Stabrix, která na český trh zajišťuje dovoz vín z nejuznávanějších rakouských vinařských regionů . Úvodní slovo pronese ředitel společnosti pan Aigner v 10.50. Poté mohou novináři, profesionálové z oboru gastronomie i ostatní návštěvníci ochutnat špičková rakouská vína na stánku Stabrix a následně je porovnat s podobnými moravskými víny.
V 17.00 začne tradiční charitativní aukce archivních vín na podiu veletrhu.
Na vlastní aukci je možnost ochutnat některá z dražených archivních vín. Těšíme se, že se najdou dražitelé archivních vín, a tak podpoří tuto charitativní aukci.

Třetí den
Pátek 26. 4. 2013 – Den vín z Bulharska

Třetí den je věnován bulharským vínům a je garantován státními orgány Bulharska. Po slavnostním zahájení vedoucích představitelů a zástupců vinařství v 10.50 hod budou pak návštěvníci zváni k návštěvě společné bulharské expozice těch nejlepších vinařství. Zde mohou získat informace o těchto vínech a mohou tato skvělá vína samozřejmě i ochutnat.

Další upřesnění programu jednotlivých dnů bude napsáno na informačních panelech.
 

TOPlist