Pozvánka. Jaro v jičínském muzeu přivítá Eva Pilarová a Helena Štefanová se svými fotoobrázky

8. 3. 2015

Evu Pilarovou všichni známe především jako vynikající zpěvačku. Jejím velkým koníčkem je však fotografování. A právě jako fotografka se představí společně se svou sestřenicí Helenou Štefanovou ve výstavní chodbě jičínského muzea.
Vernisáž výstavy proběhne v pátek 13. března 2015 od 16:30 ve výstavní chodbě za účasti obou autorek fotografií. Zpěvem potěší Eva Pilarová.

Trojnásobná držitelka Českého slavíka se začala věnovat fotografování v roce 2004. Skrze hledáček objektivu zachycuje svůj pohled na svět. Sama Eva Pilarová říká, že si neváhá lehnout na zem v nových šatech, aby vyfotila například newyorské mrakodrapy v celé kráse. Tak ji její koníček fascinuje. Na fotografiích Evy Pilarové jsou zachyceny jak její cesty po světě, tak i zájem o architekturu a přírodní motivy. „Ráda fotografuji západy slunce, krajinu, města a jejich zákoutí, zkrátka všechno, co neuteče. Neuteklo mi ani mnoho významných osobností, které se nebály ode mne nechat zvěčnit. V mé soukromé galerii jsou portréty našich i zahraničních zpěváků, herců, režisérů, sportovců i politiků“ říká zpěvačka. Eva Pilarová dále své fotografie upravuje a dotváří v počítači.

Ve výstavní chodbě jičínského muzea pomyslně spojila síly se svou sestřenicí Helenou Štefanovou. I ona je zkušená fotografka, o čemž svědčí i několik ocenění v oboru amatérské fotografie. Propojením a kombinací osobitých stylů obou autorek tak vzniká jednotná podoba celé výstavy.

„Velice mě těší, že máme v muzeu možnost vystavit fotoobrázky Evy Pilarové a Heleny Štefanové, které byly prezentovány již v mnoha českých městech. Eva Pilarová vystavovala dokonce i ve Vídni či v Chicagu“ dodává kurátorka výstavy Jarmila Hakenová.

Výstava „Eva Pilarová a Helena Štefanová: Fotoobrázky“ bude otevřena od 14. března do 3. května 2015 ve výstavní chodbě. Pozor na změnu otevírací doby v březnu, a to na denně od 10 do 17 hodin mimo pondělí, která platí pro všechny prostory Regionálního muzea a galerie v Jičíně.

Pozvánka se kliknutím myší na pozvánku nechá zvětšit.
 

TOPlist