POHÁDKA O ASI UKRADENÉ TOVÁRNĚ

15. 5. 2017

POHÁDKA O ASI UKRADENÉ TOVÁRNĚ

Osoby a obsazení: Jeden výtvarník, Magistrát města Mladé Boleslavi a asi jeden bývalý poslanec, hokejový klub a ostatní.

Bylo, nebylo, ale je.
Některé objekty ukradené továrny lze datovat do 13 a 14 století. Úžasná stavba, která je dnes naštěstí v památkově chráněné zóně měla padnout na oltář hokejovému stadionu pro klub, z „vůle“ boleslavského magistrátu, klubu, který to jistě ještě daleko dotáhne, vždyť za něj hráli takové osobnosti jako například bývalý poslanec ing. Beznoska.

Leč příkoří všem aktérům, kteří chtěli, způsobil právě jeden výtvarník, který v opuštěné, chátrající a odpadem zaneřáděných objektech továrny viděl její duši a krásu a chtěl objekt zachránit, což se mu po dlouhém úsilí podařilo, ale aktéři v pozadí se nevzdali a asi za trest objekty zašmelili.

Výtvarník byl hrubým a sprostým způsoben okraden a jak se zdá, ani státní orgány nemají sílu (nebo chuť) způsobenou křivdu napravit.

Pro ilustraci zařazujeme k úvodu koláž fotografií „továrny“ jak vypadala před záchranou, průběh rekonstrukcí a částečnou kolaudaci.

Pak spadla klec, tedy zatím opona.

Celá anabáze bezpráví a podvodů bude publikována včetně dokumentů na stránkách www.ukradenatovarna.cz

Autorské foto PEBA
Fotografie se kliknutím na fotografii myší nechají zvětšit.

 

TOPlist