Podpořme kozy všech druhů. O co jde

17. 6. 2014

 

Vědomi si toho, že lidský život je rozmanitý a různorodý, založený především na svobodném rozhodování a lidské pospolitosti, rozhodli jsme se založit politické hnutí s názvem Kozí alternativa.

 

Smyslem našeho konání je zvednout hlas za všechny ty, co vědí, že se naše bytí na tomto světě nezakládá jen na ekonomickém růstu, výkonech, výsledcích a společenském postavení, ale i na radostech, odpočinku, možnosti změny a hledání vlastní životní cesty.

 

Navazujeme na předrevoluční občanské aktivity, které de facto zanikly před 25 lety při změně totalitního režimu v ten dnešní. Idealizmus je důležitější než pragmatický kalkul.

 

Jsme přesvědčeni, že stát je zde založen pro občany, aby se nám všem lépe žilo. Náplní naší práce je prosazovat svobodné rozhodování každého z nás s vědomím, že svoboda je zároveň zodpovědnost.

 

Trvale udržitelný život, tedy rozhodování ve věcech přírody a jejich zdrojů, s vědomím, že majetek zavazuje, musí vycházet z pohledu ještě nenarozené generace.

 

Máte-li podobný pohled na život a svět, nelíbí se Vám populistická politika současných politických seskupení, která je především založená na snaze vládnout na místo služby a na vytváření závisti a nevraživosti mezi spoluobčany, podpořte naši snahu vytvořit alternativu.

 

Za přípravný výbor vznikajícího politického hnutí Kozí alternativa

 

Lukáš Detail Černoch – hudebník a výtvarník
Stanislav Penc – ochránce lidských práv a ekologický hospodář
Tomáš Rogo Rogowski – básník

Text a foto oni.

Podrobnosti a podpisové listy jsou zde www.kozialternativa.cz

Fotografie se kliknutím myší na fotografii nechají zvětšit.
 

TOPlist