Opravdu nedoporučuji. Pizzeria U Rybiček, Hečkova 4, Praha 4 Krč

2. 8. 2008

Po mnoha letech od otevření předmětné pizzerie a cukrárny jsem se s přítelkyní rozhodl ještě jednou navštívit tuto pizzerii v očekávání, že se to po tak dlouhé době již naučili a tudíž se zlepšili ve výrobě jídel. Omyl, nestalo se tak, řekl bych, že právě naopak.

Objednal jsem si pizzu Carbonara a přítelkyně pastu Toscana. Ty těstoviny vypadaly na pohled vcelku normálně, ale ta pizza. Katastrofa. Kuchaři jsem vzkázal, že za takovou pizzu by ho v Itálii zastřelili, čímž jsem si dovolil a bylo na mne nenávistně pohlíženo.

Ta věc Carbonara byla opravdu strašná. Nedopečené, nerozválené těsto, asi někde ve výprodeji koupené něco, co se podobalo arabskému chlebu. Ono se to i tak chovalo. A spodek „pizzy“ byl zcela černý, vršek s něčím a vajíčkem zase nedopečený a celé se to ve středu těsta dělilo. Děs a hnus. Těstoviny s hrdým názvem Toscana, na první pohled jakžtakž, v sobě ale měly jinou skrytou pomstu. Po příchodu domů byly odevzdány toaletě, vrchem, s děsivými bolestmi žaludku. Prostě pochoutky.

Ještě se ale naskýtá otázka, zda to vše, tedy tu pizzu i ty těstoviny nepokazilo víno. Ptal jsem se, odkud mají víno, a bylo mi odpovězeno, že z Mutěnic. Což znělo hezky, ale posléze jsme zjistili, že tento božský mok není z Mutěnic, ale z Maďarska a to za hrdou cenu 190,- Kč. Tramín, chutnající jako voda z rybníka.

Protože se mi cena za ten hnus zdála opravdu přehnaná, zašel jsem tuto značku hledat do supermarketu a nalezl. Světe div se, tam jsem jí pořídil za pouhých 74,90 Kč. Navíc jsem víno ochutnal a bylo to něco zcela jiného, než prodávané v pizzerii U Rybiček ve stejném balení. Nebo v tom stejném balení je víno jiné?

To je možná otázka pro Zemědělskou a potravinářskou inspekci, možná pro ČOIku. Nicméně rozdíl v ceně je opravdu zlatokopecký, obzvlášť, když víme, že supermarket pracuje s nejméně 20% přirážkou na nákupní cenu. Znamená to tedy, že panstvo z pizzerie U rybiček nakupuje podobně, anebo možná za vodu z rybníka platí v nákupu ještě méně než supermarket, avšak rozdíl v nákupu a prodeji je nejméně 131,- Kč!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! To se to rejžuje.

Se zvoláním ať žije hnusná a podvodná gastronomie U rybiček, ale bez nás.

TOPlist