Napoleonské hry 2015

10. 8. 2015

Zámek Slavkov – Austerlitz společně s Jezdeckým klubem Acaballado a městem Slavkov u Brna pořádají u příležitosti 246. výročí narození Napoleona Bonaparta dne 15. srpna 2015 Napoleonské hry.

V zámeckém parku budou téměř celý den probíhat komentované ukázky výcviku jednotlivých druhů zbraní a jezdectva, přehlídky uniforem a praporů. Součástí budou i dovednostní soutěže vojáků, kdy budou vojáci prověřeni např. v rychlosti střelby, sekání šavlí apod.. Vyvrcholením vojenské části programu pak bude v 16.00 hodin bitevní střet v zámeckém parku, který opět připomene vybranou část bitvy z napoleonských válek.

Vedle vojenského části bude pro návštěvníky připravena i část zaměřující se na život tehdejší aristokracie, jejímž vyvrcholením bude od 20.00 hodin Zámecký historický bál v Historickém sále zámku.

Celý letošní program však bude zaměřen na připomínku jednoho z nejvýznamnějších Napoleonových velitelů dosáhnuvšího hodnosti Maršál Francie, Luise Berthiera, od jehož úmrtí letos uplyne 200 let. S jeho jménem je spojována realizace Napoleonových tažení od roku 1800 až do roku 1814. Pravou rukou císaře byl i v bitvě u Slavkova, kde se účastnil i geniálního tahu této bitvy, proslulého Napoleonova lvího skoku, který rozhodl celou bitvu a vešel do dějin.

V závěru sobotního programu od 21.30 hodin budou vypáleny slavnostní salvy k narozeninám císaře Napoleona, na které volně naváže multimediální program spojený s videomappingem a doplněný ohňostrojem s názvem „Berthier“. Unikátní videomapping promítaný přímo na průčelí zámku připomene význam a život maršála Berthiera.

Tak jako každý rok se i letos mohou návštěvníci Napoleonských her těšit na bohatý doprovodný program. Na nádvoří zámku bude připraven Zámecký košt vín s prezentací a výstavou moravských vín, tradičně zahájený ukázkou dobové sabráže z koňského sedla. V zámeckém parku bude po celý den probíhat řemeslný jarmark s nabídkou nejrůznějších výrobků, pochutin a nápojů. Prohlídkovou trasu zámku ožijí kostýmovanými prohlídkami s napoleonskou tématikou přibližující vedle osobnosti císaře Napoleona i další postavy, které na zámku v minulosti žily. Zkrátka nepřijdou ani návštěvníci expozice Austerlitz – malé město velkých dějin, pro něž je na tento den připravena speciální sleva.

 

Pozvánka se kliknutím myší na pozvánku nechá zvětšit.
 

TOPlist