Na náš dotaz Lidl neodpovídá. Ani Český ani Německý

19. 9. 2013

 

Na náš dotaz Lidl neodpovídá. Ani Český ani Německý

Náš dotaz.

 

Byl jsem v Německu a tam zakoupil v LIDLU víno, které se prodává i u nás. Jenomže jsem byl poněkud zaražen cenou vína, které se v německém LIDLU prodává za 1.99 Eur. Jednoduchým přepočtem to znamená, že lahev Rieslingu se prodává v německém LIDLU za 51,14 Kč a u nás doma za 69,90 Kč, tedy v přepočtu na Euro za 2.71 Eur a v Německu za 1.99 Eur. Zajímavé. Asi pomsta za Sudety.

Pro kontrolu jsem se podíval ještě na Ruby Cabernet a zjistil, že to je stejné, opět značný rozdíl v český neprospěch. Tedy stejný rozdíl jako u Rieslingu 18,70 Kč v náš neprospěch za jednu lahev.

Po návratu domů jsem zakoupil totéž u LIDL ČR a porovnal kvalitu. Je to úžasné zjištění. Nejen že platíme za „stejnou“ značku vína víc, ale pijeme i jinou kvalitu.

Obě značky vín, mají na německé etiketě prohlášení o kvalitě zaručenou nezávislým zkušebním institutem. Na etiketě u vín prodávaných v Česku tato záruka kvality chybí. Viz etikety na fotografiích.

Po ochutnání a senzorické kontrole je u Ruby Cabernet naprosto patrný rozdíl v barvě. V Německu prodávaný je v barvě sytější a chuťově plnější s výraznou stopou po ovoci, zatím co ten „Český“ je prázdnější a i barva je světlejší.

U Rieslingu je výrazně jednodušší, slabší chuť vína a také menší cukernatost než u Rieslingu zakoupeného u LIDL v Německu.

Otázkou zůstává, proč to tak je? Je skutečně pravda, že v německých supermarketech se u nás prodává odpad? Nebo úmyslně snížená kvalita za více peněz? Není třeba ten povyk kolem polských potravin tak troch zvětšený, aby se zastřela ta „dobrost“ a „pravost“ kvalitních produktů prodávaných německými řetězci?

O reakci požádáme vedení řetězce LIDL v ČR a jejich případnou reakci zařadíme.
Stejný dotaz učiníme i v Německé centrále LIDL.

Text a foto Peba
Všechny fotografie se kliknutím myší na fotografii nechají zvětšit.

TOPlist