Horor zvaný cestování vlakem Českých drah dotovaným z našich daní

6. 10. 2014

Dobrý den,

pravidelně využívám spojení R1145 a to vždy v neděli z Mladé Boleslavi do Prahy – Hlavní nádraží, čas odjezdu 13.25 – příjezd do Prahy 14.34.
Na to, že je rychlík pravidelně přetížený jsem si již zvykla, ale co se děje od začátku září už skutečně překračuje nejen kulturu cestování.
Od září v neděli jezdí pravidelně dětské skupiny (pravidelně jezdí skupina asi20 angličanů), které zaberou skoro celý vagon (i více), a my ostatní platící cestující nemáme šanci si sednout. Vše vygradovalo včera, kdy do Mladé Boleslavi přijel vlak maximálně obsazený, a do vlaku nastoupily další dvě dětské skupiny, přičemž dvacet dětí měly zaplaceny místenky. Takže došlo k tomu, že i starší lidé museli uvolnit místa teenagerům a lidé v uličce stáli pomalu ne na vlastních nohách. Lidé, kteří chtěli, nastoupit ve Všetatech a Neratovicích se do vlaku málem nevešli, a všichni jsme se mačkali jako sardinky.
Je mi nepochopitelné, že dotované České dráhy pravidelně vypravují pouze dva vagony, přičemž mají informaci o prodaných místenkách a jistě si vedou statistiky o pravidelně prodaných jízdenkách.
Z výše uvedeného žádám o přezkoumání uvedeného a prosím o zajištění kulturní přepravy nás cestujících, přičemž cena z Mladé Boleslavi do Prahy je skutečně velice hrdá tj. 104,- Kč.

Děkuji!

Nespokojená cestující.
Jméno známe.

Foto Peba
Fotografie se kliknutím myší na fotografii nechají zvětšit.

 

TOPlist