Festival Dny Jeruzaléma v Praze přiveze do metropolenejlepší jeruzalémské šéfkuchaře!

10. 6. 2014

Milovníci gastronomie by si neměli nechat ujít návštěvu pražské Náplavky v průběhu festivalu Dny Jeruzaléma v Praze od 18. do 21. června. Do metropole totiž míří palestinský šéfkuchař KamelHashlomon a jeho izraelský kolega IlanGarousi, šéfkuchaři, kteří stojí za úspěchem nejlepší restaurace v Jeruzalémě Chakra. Tito gastronomičtí mágové představí pražským gurmánům každý den festivalu kulinářskou show. Náplavka se na tři dny promění v místo s atmosférou jeruzalémských trhů.Návštěvníci zde budou moci ochutnat typické izraelské potraviny a nápoje či si vychutnat kávu v originální „Jeruzalémské kavárně“. To vše za příjemné blízkovýchodní atmosféry, kterou navíc každý den doplní hudebnía další doprovodný program festivalu.

Pražské gurmány potěší návštěva dvou kulinářských mistrů, milovníků Prahy žijících v Jeruzalémě, palestinského šéfkuchaře KamelaHashlomona a jeho izraelského kolegy IlanaGarousiho. Každý den festivalu Dny Jeruzaléma v Praze budou oba šéfkuchařiod 16.00 do 22.00 hodin zasvěcovat milovníky jídla do tajů blízkovýchodní kuchyně.

„Pro letošek jsme si do Prahy připravili kulinářskou show a menu, v němž se setkávají vlivy arabských, izraelských a středomořských chutí. Každý den budeme podávat hummus se třemi hlavními přílohami – mletým masem, smaženými houbami a piniemi s cizrnou, který bude servírovaný s pita chlebem, tahini, okurkami, olivovým olejem, rajčaty a cibulí,“ vysvětluje KamelHashlomon.„Návštěvníkům festivalu však chceme přiblížit také naše typické chutě. Každý den tedy nabídneme něco tradičního jako například speciálně kořeněnágrilovaná masa,kebab či shawarmu. To vše doplněno zeleninou a dalšími přílohami. Jako malé překvapení chystáme i jeruzalémský moučník,“ doplňuje kolegu IlanGarousi.

Vedle kulinářské show však návštěvníky čekají takédalší speciality. K ochutnání zde budou typické izraelské potraviny, čerstvé limonády či izraelské víno. První letní dny si zde každý bude moci vychutnat i s šálkem kávy v originální „Jeruzalémské kavárně“.

Do Prahy míří palestinský šéfkuchař Kamel Hashlomon a jeho izraelský kolega Ilan Garousi, šéfkuchaři, kteří stojí za úspěchem nejlepší restaurace v Jeruzalémě Chakra!

Milovníci gastronomie by si proto neměli nechat ujít návštěvu pražské Náplavky v průběhu festivalu Dny Jeruzaléma v Praze od 18. do 21. června. Tito gastronomičtí mágové představí pražským gurmánům každý den festivalu kulinářskou show.

Náplavka se na tři dny promění v místo s atmosférou jeruzalémských trhů. Návštěvníci zde budou moci ochutnat typické izraelské potraviny a nápoje či si vychutnat kávu v originální „Jeruzalémské kavárně“. To vše za příjemné blízkovýchodní atmosféry, kterou navíc každý den doplní hudební a další doprovodný program festivalu.

Festival Dny Jeruzaléma v Praze je pro všechny zdarma.

Kompletní program a další informace k festivalu naleznete zde:

www.dnyjeruzalemavpraze.cz
 

TOPlist