Dílna „Adoptuj panenku a zachráníš dítě!“

6. 9. 2016

Dílna „Adoptuj panenku a zachráníš dítě!“ již podruhé na malém nádvoří jičínského muzea.

Již druhým rokem pořádá Regionální muzeum a galerie v Jičíně ve spolupráci s Českým výborem pro UNICEF tvůrčí dílnu „Adoptuj panenku a zachráníš dítě“. I tentokrát se do ní můžete zapojit a pomoci tak zachránit životy dětí.
„Během dílny konající se 9. a 10. září 2016 na malém nádvoří zámku budou moct návštěvníci festivalu Jičín – město pohádky již podruhé vyrábět, společně s pracovníky muzea, panenky pro projekt „Adoptuj panenku a zachráníš dítě!“ upřesňuje na úvod koordinátorka projektu a edukátorka jičínského muzea Mgr. Martina Pajerová.

Projekt již trvá několik let a účastnily se ho mnohé organizace, ale svými panenkami přispěly i slavné osobnosti. Každá z panenek představuje jedno skutečné dítě z rozvojové země. To bude z utržených peněz z prodeje panenky proočkováno proti šesti hlavním dětským smrtelným chorobám (spalničkám, záškrtu, černému kašli, tetanu, tuberkulóze a dětské obrně). Tímto způsobem se každý rok podaří zachránit až 3 milióny dětí, avšak bohužel stejný počet dětí stále na nemoci, kterým lze právě očkováním předcházet, umírá.

„Minulý rok jsme během dílny vyrobili 15 panenek. Část z nich již nyní „bydlí“ u svých nových adoptivních rodin. Výroby panenek se nemusí bát zručné děti, odvážní tatínkové, maminky, prarodiče či celé rodiny. Materiál a potřeby k výrobě panenek budou k dispozici na místě“ dodává M. Pajerová.
Dříve vyrobené panenky jsou stále v prodeji na pokladně jičínského muzea.
www.muzeumhry.cz

Pozvánka se kliknutím myší na pozvánku nechá zvětšit.
 

TOPlist