Čaje Pro dobrý pocit v srdci pro dobročinnou sbírku

18. 1. 2016

Tradiční výrobce bio bylinných čajů a koření SONNENTOR pomohl v moderním čejkovickém areálu zhmotnit myšlenku dobročinné sbírky „Pro dobrý pocit“ výrobou čajů s fotografiemi čtyř českých měst. Z prodeje každého čaje jde 20 Kč na konto dobročinné sbírky, jejímž cílem je pomáhat osobám s tělesným postižením, kde je to potřeba a kde finance z mnoha různých důvodů chybí. Čaje „Pro dobrý pocit v srdci“ lze zakoupit na e-shopu www.propocit.cz, nebo spolu s dalšími výrobky SONNENTOR na e-shopu www.sonnentor.cz.

SONNENTOR při výrobě svých produktů dbá na nejvyšší kvalitu a velký podíl ruční práce. Veškeré poznávací čajové sady jsou baleny zaměstnanci ručně. Ne jinak tomu bylo při kompletaci čajů „Pro dobrý pocit v srdci“ s jediným a velmi podstatným rozdílem. Čajovou sadu přijeli do SONNENTORU v Čejkovicích naskládat přímo přátelé ze sociální firmy Přirozenou cestou. Společně se zaměstnanci SONNENTORU naskládali poslední listopadový pátek několik set krabiček čajů o čtyřech druzích čajových směsí. Každá krabička se liší obrázkem jednoho z krásných měst Čech a Moravy – Olomouce, Ostravy, Prahy a Brna. Jejím tvůrcem je sociální podnik Přirozenou cestou, který zaměstnává osoby znevýhodněné na trhu práce, a to zejména osoby s tělesným postižením a osoby pečující o osobu blízkou. „Výrobou těchto čtyř krabiček jsme završili spolupráci s firmou SONNENTOR. Ta totiž pro nás vyrobila čaj, který budeme prodávat. Veškerý výtěžek pak půjde na pomoc lidem s tělesným postižením,” vysvětlil manažer Přirozené cesty Stanislav Hyrák.
Z invalidního vozíku balila v Čejkovicích sadu „Pro dobrý pocit v srdci“ i Jitka Zehnalová, která je zároveň mluvčí sbírky. „Je to pro mě nová zkušenost, tak jsem moc ráda, že se můžu do projektu zapojit. Je to skvělá akce s přínosem pro obě strany. Myslím si, že pomůže lidem, kteří jsou na vozíku, nebo mají jiný zdravotní problém, případně jejich rodinám,” řekla Zehnalová. Společně s dalšími šesti kolegy kompletovala krabičky s motivy čtyř krásných měst. Ti, kteří si je pořídí, naleznou uvnitř 4 druhy bylinných čajů po 5 kusech s názvy Uvolnění, Jarní políbení, Anděl strážný a Pohodář. „Náplní jsou čtyři mezi našimi zákazníky nejoblíbenější čaje. Většinou se skládají z bylinek, které rostou ve střední Evropě, a mnoho z nich pochází od našich českých biopěstitelů,” dodal Robert Tichý ze SONNENTORU.
Pohodář – meduňka, máta peprná, měsíček, černý bez, echinacea, chrpa (vše bio)
Anděl strážný – jablka kousky, koriandr, fenykl, šípek, máta kadeřavá, anýz, meduňka, chrpa květ (vše bio)
Uvolnění – meduňka, ostružina list, zelený oves, měsíček, černý bez květ, slunečnice květ, chrpa květ, růže květ (vše bio)
Jarní políbení – citronová tráva, máta peprná, ostružina list, kardamom, lékořice, chrpa květ, růže květ (vše bio)

O společnosti SONNENTOR
Společnost Sonnentor byla založena v roce 1992 Johannem Gutmannem a Tomášem Mitáčkem. Sídlem firmy se stala jižní Morava. Výchozí myšlenkou bylo uvést selské biospeciality jako jsou bylinné čaje, ovocné pomazánky, koření, dárkové a jiné zboží na místní a mezinárodní trh pod logem smějícího se slunce. Dnes má společnost se sídlem v Čejkovicích u Hodonína 100 zaměstnanců a vyváží své produkty do více než 50 zemí po celém světě. V současné době patří k rodině SONNENTORu více než 200 biopěstitelů po celém světě (30 v ČR). Hlavní obchodní myšlenkou je zušlechťování produktů přímo na bio-farmách, dlouhodobá spolupráce, stálost a co možná největší transparentnost, která umožňuje zpětnou dohledatelnost.

 

TOPlist