Benjamin Kuras: Jak je v byznysu důležitý humor

8. 10. 2015

Vážené dámy a pánové,

dovoluji si vás osobně pozvat na 88. diskusní večer Franchise Clubu. Pořádáme jej ve středu 14. října 2015 od 18.00 hodin v historických prostorách klubu podnikatelů GOLEM Club v Praze 1, ul. Na Perštýně 18/Jilská 1a.
Do diskusních večerů Franchise Clubu už desátým rokem zveme zajímavé osobnosti, které nás dokáží obohatit svým specifickým pohledem na svět a na podnikání.

Hostem 88. diskusního večera Franchise Clubu proto bude Benjamin Kuras, česko-anglický spisovatel, dramatik, překladatel a publicista.
Můžete se těšit na zajímavý večer věnovaný humoru a pohledu na dnešek i budoucnost Evropy v podání známého spisovatele, označovaného jako ‚humorista, kterého berou vážně‘. To pro jeho názory, které se možná nemusejí líbit každému, ale rozhodně je nelze přehlížet.

Benjamin Kuras představí svou knihu Tao smíchu, která je jakousi učebnicí humoru i pro nehumorné, … včetně podnikatelů, jimž humor může pomáhat k lepším výsledkům. Dozvíme se, co to vlastně humor je, jaké má podoby a především to, že se mu dá naučit. (Víte, že nudní britští manažeři se učí humoru skrze své „kouče pro vtip“?). Také představí své další kultovní tituly: Jak přežít padouchy a Bláhové snění o světě bez padouchů, ve kterých nabízí recept na možnou záchranu před hrozícím civilizačním krachem.

Benjamin Kuras vydal dosud celkem 32 česky i anglicky psaných knih s velmi širokým tematickým rozpětím. Je také autorem 19 rozhlasových a divadelních her, které se hrály v šesti zemích, především v Anglii, Německu a Izraeli. Je autorem asi dvou tisíc článků, které napsal do nejrůznějších periodik.

Jeho oblíbenými tématy jsou humor, vztahy mezi mužem a ženou, jídlo, české dějiny, židovství nebo tzv. padoušství. S vtipem, ale poměrně kriticky a radikálně, komentuje politické dění u nás i v Evropě, evropskou integraci a především muslimskou imigraci. Styl jeho psaní má lehkost, hravost, ale také přehled, nadhled i hloubku.

Benjamin Kuras se narodil ve Zlíně jako Miloslav Kuraš. Vyrůstal v Olomouci, kde vystudoval na tamní univerzitě anglistiku. Krátce pracoval jako rozhlasový redaktor. V roce 1968 se podílel na anglickém vysílání Československého rozhlasu.
Na podzim 1969 emigroval do Londýna, kde zpočátku pracoval jako umývač nádobí, pomocník v knihkupectví, manažer divadla a po půl roce začal působit jako stálý spolupracovník a redaktor BBC.

V roce 1974 konvertoval k židovství a změnil si své původní jméno na Benjamin Kuras; v roce 1975 získal britské občanství. V současné době dělí svůj čas mezi Londýn a Prahu.

Přijďte k nám do Franchise Clubu a zeptejte se našeho hosta na vše, co vás zajímá. Zapojte se do debaty s ostatními návštěvníky klubu, franšízory, podnikateli a odborníky.

Načerpejte u nás poznání a inspiraci, získejte nové, zajímavé, užitečné a cenné kontakty, informace, rady a zkušenosti – podané srozumitelnou a atraktivní formou.

Registrovat se mohou členové ale i nečlenové Franchise Clubu. Registraci proveďte co nejdříve na adrese tamchyna@ifranchising.cz – počet míst je omezen.

Těšíme se na Vás, jste vítáni!
JAROSLAV TAMCHYNA, prezident a zakladatel FRANCHISE CLUBU

 

 

TOPlist