Babybox nové generace otvíráme v úterý 5. září v 10 hodin na radnici Prahy 2!

5. 9. 2017

Původní bedýnka na nechtěná lidské mláďata byla zřízena na žádost starostky Jany Černochové na radnici Prahy 2 v roce 2010. Pomohla vstoupit do nového života pěti nechtěným děťátkům. Když se starostka dozvěděla, že staré babyboxy vyměňujeme za babyboxy nové generace, byla ruka v rukávě. Radniční babybox je sedmnáctou původní bedýnkou vyměněnou za nový babybox. Slavnostní otevření se koná ve výroční den odložení prvního děťátka na Praze 2, holčičky, kterou jsem symbolicky pojmenoval Janička Černochová. Babybox vytvořil a instaloval Zdeněk Juřica, MONTEL, Náměšť nad Oslavou za korunky od Úřadu Prahy 2. Významným dárcem všech pražských babyboxů a azylového domu je Pražská energetika, a. s.! Má i řadu spontánních dárců, z nichž největším je ALPINE PRO, a. s. zastoupená Václavem Hrbkem.

Děkuju Úřadu Prahy 2 a všem dárcům! Děkuju Mileně Dragovičové z kavárny CHOCO LOVES COFFEE, situované přímo naproti babyboxu v Jugoslávské ulici, jež se spontánně rozhodla servírovat účastníkům otevření občerstvení přes ulici.

Po velkém úsilí se podařila dohoda se Zdravotnickou záchrannou službou Jihomoravského kraje o zřízení babyboxu na stanovišti v Nemocnici Blansko, jež spolupráci odmítla. S ředitelem záchranky Milanem Klusákem jsme se sešli za pět minut po mém telefonátu – 9. února 2017 na krajnici silnice u Blanska. Vlídný a vstřícný muž!

V pátek 1. září v 11 hodin svolala Jihomoravská záchranka regionální novináře na stanoviště v Blansku, abychom jim oznámili skvělou zprávu, že jedno z posledních tří moravských okresních měst bude mít babybox.
Za dvanáct let své existence 71 babyboxů pomohlo 158 děťátkům.

Babydědek Lu, 602 305 139, www.babybox.cz

Ludvík Hess
Babybox pro odložené děti – Statim, předseda
Nadační fond pro odložené děti Statim, předseda správní rady
104 00 Praha 10 – Hájek 88, Pod Oborou
602 305 139, fax 267 710 889
hess@hess.cz
www.hess.cz
www.babybox.cz

 

TOPlist